
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.1 V |
| Tolerance: | ±6% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 60 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2 µA @ 2 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123 |
| Supplier Device Package: | SOD-123 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of BZT52C5V1-13-F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 11V 1W DO204AL
DIODE ZENER 68V 1.5W DO41
DIODE ZENER 56V 550MW SMB
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVDS SMD
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123
DC DC CONVERTER 24V 3W
DC DC CONVERTER 72V 200W