
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 16 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1.5 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 10 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 12.2 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SMZJ3794BHE3_A/H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 22V 500MW SOD123
DIODE ZENER 24V 500MW SOD123
DIODE ZENER 3.3V 1W DO41
MEMS OSC XO 212.5000MHZ LVCMOS
DIODE ZENER 16V 1.5W DO214AA
CONN RCPT 18POS 0.1 GOLD SMD
S1W0-2222408003-00000000-00001
LED NEU WHITE 4000K 80CRI