
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 180 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 5 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 430 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 200°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-35 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of NTE5164A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 43V 1.3W DO41
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO35
DIODE ZENER 9.1V 1W DO213AB
DIODE ZENER 180V 5W DO35
TERM BLOCK HDR 3POS 90DEG 5.08MM
CIRCULAR
CRIMPING JAW HEAD ASSY