
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 8.2 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 310 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 10 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500 nA @ 5 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1 V @ 100 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-90, SOD-323F |
| Supplier Device Package: | SOD-323F |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of PZU8.2B,115 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 2.7V 1.3W DO41
DIODE ZENER 0.4W
DIODE ZENER 6.8V 1W DO41
DIODE ZENER 8.2V 310MW SOD323F
CONN BACKSHELL 9POS 180DEG SHLD
7.62 MM TERMINAL BLOCK PLUG, HOR
CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP