MM3Z3V9ST1G
Description
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOD323
DataSheet
MM3Z3V9ST1G PDF
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.9 V
Tolerance:±2%
Power - Max:300 mW
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)