
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 20 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1.5 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 14 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 15.2 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of 1N5932BE3/TR13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 33V 1W DO213AA
DIODE ZENER 11V 250MW SSD3
DIODE ZENER 11V 500MW SOD80
DIODE ZENER 20V 1.5W DO204AL
CONN HEADER SMD 7POS 1.27MM
CONN RCPT 34POS 0.1 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 5V 6W