
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 13 V |
| Tolerance: | ±20% |
| Power - Max: | 3 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 7 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 9.9 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-216AA |
| Supplier Device Package: | DO-216AA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 1PMT5928E3/TR7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD80C
DIODE ZENER 3.6V 200MW 1005
DIODE ZENER 20V 200MW SOD323
DIODE ZENER 13V 3W DO216AA
CONN RCPT 72POS 0.05 GOLD PCB
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.81MM
PG 16 MULTI CABLE NPB/TPE