
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 91 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 130 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 68 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of Z1SMA91 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 56V 1W DO41
DIODE ZENER 91V 3W DO214AA
DIODE ZENER 9.1V 350MW SOD123FL
CAP CER 4700PF 25V X7R 1206
CAP CER 0.033UF 10V U2J 1210
DIODE ZENER 91V 1W DO214AC
CRYSTAL 30.0000MHZ 18PF SMD