
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 8.2 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 100 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 30 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500 nA @ 5 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-923 |
| Supplier Device Package: | VMN2 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 8000 |
Current price of CDZT2RA8.2B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 12.8V 400MW DO7
DIODE ZENER 3.9V 1W DO213AA
DIODE ZENER 3.6V 1W PMDTM
DIODE ZENER 8.2V 100MW VMN2
CONN HEADER VERT 48POS 1.27MM
DC DC CONVERTER 24V 3.5W
CONN TERM BLK END PLATE RAIL BG