
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500/115 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 18 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 20 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10 µA @ 13.7 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-41 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of JAN1N3026C-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 27V 500MW DO219AC
DIODE ZENER 147V 1W SUB SMA
DIODE ZENER 5.6V
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
DIODE ZENER 18V 1W DO41
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP
CONN RCPT HSG FMALE 21POS PNL MT