
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 150 V |
| Tolerance: | ±6% |
| Power - Max: | 1.5 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 300 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 110 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 500 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | SMA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 | ||
| 10000 | ||
| 25000 | ||
| 50000 |
Current price of BZG03C150G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 22V 500MW DO35
DIODE ZENER 51V 1.5W DO204AL
DIODE ZENER 27V 125MW 0402
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ HCSL
DIODE ZENER 150V 1.5W SMA
175 W 150 OHMS 10%