
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 8.2 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 5 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 1.5 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10 µA @ 6.2 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | SMB (DO-214AA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 |
Current price of CZRB5344B-HF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 6.2V 300MW SOD323
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO213AB
DIODE ZENER 3.3V 1.5W SMA
FIXED IND 4.7UH 150MA 2.1 OHM TH
DIODE ZENER 8.2V 5W SMB
BATTERY PACK ZINC 15V D
CABLE COAXIAL RG6 18AWG 1000'