
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, BZD27C-M |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 8.2 V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 800 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 2 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10 µA @ 3 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-219AB |
| Supplier Device Package: | DO-219AB (SMF) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 30000 |
Current price of BZD27C8V2P-M3-08 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 27V 800MW DO219AB
DIODE ZENER 30V 500MW SOD123
DIODE ZENER 75V 500MW SOD80
DIODE ZENER 8.2V 800MW DO219AB
CONN HEADER VERT 32POS 2.54MM
0.5 FFC ZIF BTM CONT EMBT PKG 4C
SLDR SLV WIRE-WIRE 0.669/0.748"