
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 18 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 200 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 45 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50 nA @ 12.6 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-76, SOD-323 |
| Supplier Device Package: | SOD-323 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of BZX384C18-E3-18 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 3V 200MW SOD323
DIODE ZENER 15V 3W AXIAL
DIODE ZENER 8.2V 100MW SMD0603
DIODE ZENER 18V 200MW SOD323
CONN HEADER SMD 26POS 1.27MM
LED BLUE CLEAR SMD
FIPSPECIALS, THREADFLEX, PA6 MOD