
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, BZD27B |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 160 V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 800 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 350 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 130 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-219AB |
| Supplier Device Package: | DO-219AB (SMF) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 30000 |
Current price of BZD27B160P-E3-08 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 20V 400MW ALF2
DIODE ZENER 20V 3W DO216AA
DIODE ZENER 24V 500MW SOD123
DIODE ZENER 160V 800MW DO219AB
WEIGH SCALE SS PLATFORMS
ROTARY ENCODER OPT 12PPR 20"
UPS ON LINE 1000VA 120V 3G