
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 22 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 3 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 8 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500 nA @ 16.7 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-15 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 3EZ22D5-TP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 0.4W
DIODE ZENER 12V 800MW DO219AB
DIODE ZENER 16V 500MW DO219AC
SFERNICE FIXED RESISTORS
XTAL OSC XO 80.0000MHZ HCMOS SMD
DIODE ZENER 22V 3W DO15
CONN HEADER VERT 44POS 2.54MM