
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 62 V |
| Tolerance: | ±20% |
| Power - Max: | 10 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 185 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100 nA @ 47 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AB, MELF |
| Supplier Device Package: | DO-213AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 264 |
Current price of CDLL5265 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO213AA
DIODE ZENER 2.7V 410MW SOD123
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO5
CAP CER 0603 33PF 25V ULTRA STAB
CAP CER 0.015UF 250V X7R 1206
DIODE ZENER 62V 10MW DO213AB
CRYSTAL 40.6100MHZ 6PF SMD