
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 170 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 5 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 380 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500 nA @ 122 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 1 A |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | SMBJ (DO-214AA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of SMBJ5385B/TR13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80
DIODE ZENER 11V 500MW DO35
DIODE ZENER
MEMS OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
DIODE ZENER 170V 5W SMBJ
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
CONN RCPT 2POS GOLD PCB