
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 10 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 200 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 15 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100 nA @ 7.5 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1005 (2512 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1005/SOD-323F |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of CZRFR52C10-HF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD123
DIODE ZENER 3V 500MW SOD80
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123
CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD
DIODE ZENER 10V 200MW 1005
CONN HEADER SMD 12POS 1.27MM
ROTATIONAL ABSOLUTE MAGNETIC KIT