
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BZG05B-M |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.1 V |
| Tolerance: | ±1.96% |
| Power - Max: | 1.25 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 10 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 1.5 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of BZG05B5V1-M3-18 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 5.1V 500MW TUMD2
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO213AA
DIODE ZENER 16V 1W DO213AB
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ HCSL
DIODE ZENER 5.1V 1.25W DO214AC
LAMP MAGNIFIER LED CLAMP
RES 1K OHM 2/3W 1% AXIAL