
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 43 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10 nA @ 32.6 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123 |
| Supplier Device Package: | SOD-123 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15000 |
Current price of MMSZ4717-G3-08 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 91V DO213AB
DIODE ZENER 36V 500MW DO219AC
DIODE ZENER 24V 1W DO41
TVS DIODE 36V 58.1V DO214AA
DIODE ZENER 43V 500MW SOD123
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM
DC DC CONVERTER +/-15V 6W