
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 51 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 2 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 48 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500 nA @ 38.8 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AC (DO-15) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 2M51Z R0G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 6.2V 50W DO5
DIODE ZENER 5.6V 250MW SOD882
DIODE ZENER 11V 50W DO5
DIODE ZENER 51V 2W DO204AC
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 64QFN
FLASH PLD, 5NS, 36-CELL, CMOS
MICRO 51C P 18" WHT NI