BZX384B51-G3-18
Description
DIODE ZENER 51V 200MW SOD323
DataSheet
BZX384B51-G3-18 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):51 V
Tolerance:±2%
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):180 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:50 nA @ 35.7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C