
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 75 V |
| Tolerance: | ±10% |
| Power - Max: | 3 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 140 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 56 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-216AA |
| Supplier Device Package: | DO-216AA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12000 |
Current price of 1PMT5946AE3/TR13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 9.1V 350MW 1005
DIODE ZENER 43V 500MW DO35
DIODE ZENER 15V 5W SMBJ
DIODE ZENER 75V 3W DO216AA
CONN HEADER VERT 40POS 2.54MM
TERM BLK 19POS TOP ENTRY 5MM PCB
DC DC CONVERTER 2V 100W