
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 27 V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 220 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100 nA @ 20 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.5 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Supplier Device Package: | MicroMELF |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 | ||
| 5000 | ||
| 12500 | ||
| 25000 | ||
| 62500 | ||
| 125000 |
Current price of BZM55B27-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 27V 3W MELF
DIODE ZENER 18V 1W DO216
DIODE ZENER 47V 500MW DO35
DIODE ZENER 27V 500MW MICROMELF
CRYSTAL 12.5000MHZ 18PF SMD
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 7.62MM
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5MM