TSZU52C11 RGG
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 11V 150MW 0603
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
TSZU52C11 RGG PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):11 V
Tolerance:±5%
Power - Max:150 mW
Impedance (Max) (Zzt):20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 nA @ 8.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TJ)