KDZVTR33B
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 33V 1W PMDU
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
KDZVTR33B PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):33 V
Tolerance:-
Power - Max:1 W
Impedance (Max) (Zzt):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 µA @ 25 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Operating Temperature:150°C