SZMMSZ47T1G
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 47V 500MW SOD123
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
SZMMSZ47T1G PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):47 V
Tolerance:-
Power - Max:500 mW
Impedance (Max) (Zzt):170 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:50 nA @ 32.9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C