BZX84C27W
Manufacturer
Rectron USA
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 27V 200MW SOT-323
DataSheet
BZX84C27W PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):27 V
Tolerance:±10%
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 nA @ 18.9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA