BZT52B4V3S-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323
DataSheet
BZT52B4V3S-TP PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.3 V
Tolerance:±2.09%
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)