FSAM75SM60A
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
MODULE SPM 600V 75A S32DA
DataSheet
FSAM75SM60A PDF
Type Description
Series:Motion SPM® 2
Package:Tube
Part Status:Not For New Designs
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:75 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)