FPAM50LH60
Description
PFC SPM 2 SERIES FOR 2-PHASE INT
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
FPAM50LH60 PDF
Type Description
Series:PFC SPM® 2
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:IGBT
Configuration:2 Phase
Current:50 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)