STGIPS10K60A2
Description
MOD IPM 600V 10A 25-SDIP
DataSheet
STGIPS10K60A2 PDF
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:10 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:25-PowerDIP Module (0.993", 25.23mm)