FSBF10CH60B
Description
AC MOTOR CONTROLLER, 20A
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
FSBF10CH60B PDF
Type Description
Series:Motion SPM® 3
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:10 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)