FSBB20CH60D
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
MODULE SPM 600V 20A SPMCC
DataSheet
FSBB20CH60D PDF
Package:Tube
Part Status:Active
Type:IGBT
Configuration:3 Phase Inverter
Current:20 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)