FSBB10CH120D
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
MODULE SPM 1.2V 10A 27PWRDIP
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
FSBB10CH120D PDF
Type Description
Series:Motion SPM® 3
Package:Tube
Part Status:Active
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:10 A
Voltage:1.2 kV
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)