FSBF15CH60BT
Description
FSBF15CH60BT - RF TRANSISTOR, NP
DataSheet
FSBF15CH60BT PDF
Type Description
Series:Motion SPM® 3
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:15 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)