IKCM20L60GDXKMA1
Manufacturer
IR (Infineon Technologies)
VIGOR # :
Description
IFPS MODULE 600V 20A 24PWRDIP
DataSheet
IKCM20L60GDXKMA1 PDF
Type Description
Series:CIPOS™
Package:Tube
Configuration:3 Phase
Current:20 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2000Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)