IKCM20L60HDXKMA1
Description
CONTROL INTEGRATED POWER MODULE
DataSheet
IKCM20L60HDXKMA1 PDF
Type Description
Series:CIPOS™
Package:Bulk
Configuration:3 Phase
Current:20 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2000Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)