STGIPS35K60L1
Description
MODULE IPM SLLIMM SDIP-22L
DataSheet
STGIPS35K60L1 PDF
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:1 Phase
Current:35 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:22-PowerDIP Module (0.993", 25.23mm)