FSBM20SH60A
Description
AC MOTOR CONTROLLER, 40A, HYBRID
DataSheet
FSBM20SH60A PDF
Type Description
Series:SPM®
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:20 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)