STGIPL14K60
Manufacturer
STMicroelectronics
VIGOR # :
Description
IGBT IPM MODULE 14A 600V 38SDIP
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
STGIPL14K60 PDF
Type Description
Series:SLLIMMâ„¢
Package:Tube
Part Status:Active
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:14 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500VDC
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:38-PowerDIP Module (1.146", 29.10mm)