STGIPL35K120L1
Description
POWER DRIVER IGBT 1200V SDIP-18L
DataSheet
STGIPL35K120L1 PDF
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:1 Phase
Current:35 A
Voltage:1.2 kV
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:18-PowerDIP Module (1.087", 27.60mm)