STGIPS20C60T-H
Description
MOD IPM SLLIMM 3PHASE 25SDIP
DataSheet
STGIPS20C60T-H PDF
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:20 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:25-PowerDIP Module (0.993", 25.23mm)