FPAB30BH60
Description
AC MOTOR CONTROLLER, 30A, HYBRID
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
FPAB30BH60 PDF
Type Description
Series:PFC SPM® 3
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:IGBT
Configuration:1 Phase
Current:25 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)