IKCM10L60HAXKMA1
Description
AC MOTOR CONTROLLER, 20A
DataSheet
IKCM10L60HAXKMA1 PDF
Type Description
Series:CIPOS™
Package:Bulk
Configuration:3 Phase
Current:10 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2000Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)