IKCM15H60GAXKMA2
Manufacturer
IR (Infineon Technologies)
VIGOR # :
Description
IFPS MODULES 24MDIP
DataSheet
IKCM15H60GAXKMA2 PDF
Type Description
Series:CIPOS™
Package:Tube
Configuration:3 Phase
Current:15 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2000Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)