FSBB20CH60
Description
AC MOTOR CONTROLLER
DataSheet
FSBB20CH60 PDF
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:20 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)