IKCM20R60GDXKMA1
Description
IKCM20R60 - INTELLIGENT POWER MO
DataSheet
IKCM20R60GDXKMA1 PDF
Type Description
Series:CIPOS™
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:IGBT
Configuration:2 Phase
Current:20 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2000Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)