STGIPL20K60
Description
MOD IPM 3PH INVERTER 38SDIP
DataSheet
STGIPL20K60 PDF
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:20 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500VDC
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:38-PowerDIP Module (1.146", 29.10mm)